Leírás
A Prunus lusitanica ‘Angustifolia’, vagyis portugál babérmeggy egy elegáns, örökzöld díszcserje vagy kisebb fa, amely egész évben sűrű, fényes, sötétzöld lombozatával díszít. Keskeny, lándzsás levelei és vöröses hajtásai különösen mutatóssá teszik. Késő tavasszal illatos fehér virágfürtöket hoz, majd sötét bogyóterméseket érlel, amelyeket a madarak kedvelnek.
Közepes növekedésű, jól formázható, ezért kiváló választás sövénynek vagy alakra nyírt dísznövénynek. Napos vagy félárnyékos helyen fejlődik legszebben, jó vízáteresztő talajt igényel, és a pangó vizet nem szereti. Megfelelően télálló, hazai klímán is biztonsággal nevelhető. Összességében egy tartós, strukturált, egész évben dekoratív kerti növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 600cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |