Leírás
A Prunus glandulosa Alboplena / Japán törpemeggy, 0,9-1,5 méter magas, mereven felálló ágú, sűrűn elágazó, lombhullató cserje. Levelei 6-8 cm hosszúak, keskeny lándzsás, üdezöldek. Virágai 2,5 cm átmérőjűek, tömveteltek, fehérek, a vesszőn sűrűn helyezkednek el. Április májusban nyílik.
Teljes napon, vagy félárnyékban érzi jól magát. Közepes vízigényű, semleges talajon is jól fejlődik.
Szoliternek, nagyobb cserjék elé ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |