Leírás
A Prunus cerasifera Nigra / Vérszilva, terebélyes, sűrű ágrendszerű, 5-6 m magas, 3-4 m széles gömb lombkoronájú, lombhullató, kisméretű fa. Levele vörösesbarna, lombhullásig tartja a színét. Virága rózsaszín színű, mely március-áprilisban nyílik, de fő díszítője a levele.
Termés 2-3 cm-es, gömbölyű, sötétvörös, ehető szilva. Széles tűrőképességű, de kedveli a termékeny, nedvesebb talajokat. A savastól a lúgos talajig mindent elvisel. A nyári szárazságot is. A félárnyékot tűri, de csak teljes napfényen marad meg sötétvörös lombszíne. Fagytűrő.
Kis kertek, parkok, utcák, utak fája. Tömeges virágzása is díszít, termése viszont közterületeken szemetel.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 6m |
| Növény várható szélessége m | 4m |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |