Leírás
A Potentilla fruticosa Elisabeth / Cserjés pimpó, alacsony 40-60 cm elterülő, gyors növekedésű lombhullató cserje. 4-5 cm széles virágai, mély aranysárgák, májustól végétől októberig nyílnak. A virágok nyáron szinte befedik a növényeket.
Talajban nem válogatós, de a meszes talajban klorozisos betegséget kap. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Napos és félárnyékos helyre is ültethető. Virágzás után az elvirágzott virágokat 4-5 levéllel együtt vágjuk le, az elöregedett ágakat távolítsuk el. Kártevője nincs. Közepes vízigényű, nem igényel rendszeres tápanyagutánpótlást
Alacsony sövénynek, vagy törpe cserjefoltba ültessük. Talajtakarásra vagy nyíratlan alacsony sövénynek alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Október |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 60cm |
| Növény várható szélessége cm | 80cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |