Platanus acerifolia / Juharlevelű platán

Név: Platanus acerifolia / Juharlevelű platán
Törzskerület: 8/10cm
Kiszerelés: Szabadgyökeres

A Platanus acerifolia / Juharlevelű platán, vagy közönséges platán, 30-40 m-es magas, sűrű, nagy koronát növelő, lombhullató díszfa. Zöld színű, 15-20 cm-es levelei 3-5 karéjúak. Barna, gömbölyded termései, párosával állnak, 2-2,5 cm átmérőjűek, melyek egész télen, a fán maradnak. Őszi lombszíne barnás-sárga, sokáig a fán marad. Törzsét pikkelyes kéreg fedi, mely az idő előre haladtával kisebb-nagyobb darabok formájában leválik, az alatti lévő rész pedig halványsárgás, márványozott.

Mélyrétegű, üde, tápdús talajban gyorsan növekszik. Napos helyet kedveli. A nem túl meszes talaj kivételével mindenhol megél.

Nagy fa, ezért csak nagyobb terekre, parkokba, széles utak mentén ültethető. Hatalmas kort képesek megélni.

Virágszín
Virágzási idő Május-Június