Leírás
A Photinia x fraseri Pink Marble / Tarka Korallberkenye, 2-3 méter magas örökzöld bokor. Különlegessége, márványos, zöld, rózsaszín levelei. Új hajtásai élénkvörös színűek, melyek később zöld, rózsaszínszínűre változnak. Metszés után, a friss hajtások tűzpiros színűek. A fehér virágokból, amelyek nyár elején nyílnak, kis alma alakú, piros, 4-12 mm-es gyümölcsök, nagy mennyiségben érnek ősszel, és gyakran maradnak a bokron egészen a télen.
Talajban nem válogat, tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű talajokat kedveli. Fényigényes növény, napra ültessük. A nyári hónapokban szükséges a víz pótlása.
Egész évben, igény szerint metszéssel alakítható, kedvünk szerinti formára!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |