Leírás
A Parthenocissus quinquefolia / Kacsos vadszőlő, kacsos vadszőlő 10-15 méter magasra is felkapaszkodó, erősen szétágazó, lombhullató, erőteljes növekedésű, kúszónövény. 5 levélből álló, fényes levelei nyáron zöldek, őszre sárgák, végül vörösek lesznek. Kacsokkal kapaszkodó.
Jó vízelvezetésű, tápdús, kissé nyirkos talajba ültessük. Napra, félárnyékba, de őszi levélszíneződése félárnyékban a legszebb.
Támrendszer,pergola, növényrács befuttatására. Támasztékot igényel.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 1500cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |