Leírás
A Parrotia persica Pendula / Csüngő perzsa varázsfa, 2-3 m magasra, 2–3 m szélesre nő. Kérge sima, rózsaszínes-barna színű hámló, ahol leválik rózsaszín, zöld és halványsárga foltok maradnak, hasonló módon a platánokhoz. A levelek váltakozó állásúak, tojásdadok, gyakran kissé féloldalasak, 6–15 cm hosszúak és 4–10 cm szélesek, szélük hullámos; színük fényes zöld, mely ősszel karmazsinvörösre, égő liláspirosra változik.
A virágok kissé hasonlóak a varázsmogyoró virágához, pirosak, tél végén nyílnak. Napos fekvést, valamint tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő képességű talajt igényel, más tekintetben azonban könnyen nevelhető díszfa, mely jól tolerálja a szennyezett városi levegőt is. Meszes talajban is szépen fejlődik, ugyanakkor savas talajban erőteljesebb a levelek elszíneződése. Vízigénye közepes, a fiatal egyedeket rendszeresen öntözzük.
Kártevőkkel és betegségekkel szemben viszonylag ellenálló növény.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 3m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |