Leírás
Az Olea europaea / Olajfa, 6-8 méter magas, de a mi éghajlatunkon, csak dézsás növényként tartható. Lassú növekedésű örökzöld, fa vagy cserje, levelei ezüstös zöldek, nyúlánkan hosszúkásak, virágai kicsi fehérek. Termése 1–2,5 cm hosszú, vékony húsú, csonthéjas termés.
Szereti a tűző napot. Talaj iránt nem igényes, a meszes, köves talajokat éppúgy elviseli, mint az agyagos homokot. Fejlődési és virágzási időszakában hetente tápoldatozni kell, amiben a nitrogén, kálium és foszfor egyenlő mértékben kívánatos. A szárazságot jól tűri.
Fagyérzékenysége miatt dézsás növényként tartható. Télen fagymentes helyen teleltessük. Formája metszéssel könnyen alakítható.
Paraméterek
| Érési idő: | Szeptember közepe vége |
| Gyümölcs | Mediterrán gyümölcsök |
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 800cm |
| Növény várható szélessége cm | 500cm |
| Télállósági zőna | 8a -12.2 °C |