Leírás
A Morus alba globosa / Gömb eperfa, magas törzsbe oltott, kistermetű díszfa. Koronája gömb növekedésű. Magasságát, az oltás helye határozza meg. Metszést jól tűri, míg szabályos koronája ki nem alakul, addig kifejezetten igényli a metszést. Levelei kisebbek az alapfajénál, világoszöldek.Talajban nem válogat, napos, meleg fekvést kedvel. Közepes vízigényű, teljesen télálló, betegségekkel szemben ellenálló. Termése nincs.
Házi kertek, parkok kedvelt növénye. Szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 4m |
| Növény várható szélessége m | 2m |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |