Leírás
A Malus Red Jade / Díszalma Red Jade, 3-5 méter magas, széles ívben csüngő ágú, lassú növekedésű kis termetű, lombhullató díszfa. Májusban nyíló virágai bimbóban rózsaszínűek, kinyílva fehéres rózsaszínűek. Almái cseresznye nagyságúak, aprók, vörösek, télen a fán maradnak. Bőven teremő.
Mélyrétegű üde talajba, napos fekvésbe ültessük. Termése ehető.
Kis kertek, megfelelő növénye. Szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 5m |
| Növény várható szélessége m | 5m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |