Leírás
A Malus John Downie / Díszalma John Downie, 6-8 méter magas, erős növekedésű lombhullató kis fa. Gyönyörű fehér virágok borítják, melyek a halvány rózsaszín bimbókból a tavasz végén nyílnak. Ősszel rengeteg fényes, narancssárga, a napos oldalon pirosan színezett, ringló méretű gyümölcsök borítják. Az egyik legjobb termésű díszalma. Levele fényes, sötétzöld, széles tojás alakú.
Fényigényes, közepes vízigényű. Meghálálja a rendszeres tápanyag utánpótlást. Termése ehető.
Kis kertek, megfelelő növénye. Szoliternek ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 8m |
| Növény várható szélessége m | 6m |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |