Leírás
A Magnolia loebneri Campbellii / Rózsaszín liliomfa, 8-12 m magas gömbölyded, lombhullató cserje. Virágai 10cm hosszúak, gömbölyded tulipán, kehely alakúak, rózsaszín színűek, lombfakadással együtt, április-májusban nyílnak.
A kert napos vagy félárnyékos részbe, humuszban és tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő, lehetőleg savanyú kémhatású talajba ültessük. Meszes talajba ültetve a levelek előbb sárgulni kezdenek, majd a növény elpusztul.
Teljesen télálló, ellenálló fajta. Napos, vagy félárnyékos, szélcsendes, védett helyet kedvelik. A magnólia fa vagy más néven liliomfa az egyik legszebb tavasszal nyíló díszfa, amely hatalmas lilásrózsaszín virágaival már messziről vonzzák a tekintetet.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága cm | 1000cm |
| Növény várható szélessége cm | 800cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |