Leírás
A Magnolia grandiflora Bracken's Brown Beauty / Örökzöld liliomfa, 12-15 méter magas, lassan növő, örökzöld cserje vagy kisebb fa. Fehér, nagyméretű, kelyhet formázó, erősen illatos, virágai, nyár elejétől kora őszig folyamatosan nyílnak. Koronája sűrű, piramis alakú. Sötétzöld,fényes, 20 cm-es bőrszerű leveleit egész évben megtartja.
Déli fekvésű, meleg, napos, teljesen szélvédett helyre, jó vízáteresztő képességű, semleges vagy savas kémhatású talajba ültessük.
Szoliternek, inkább fává fejlődik, de nyírással bokrosítható.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 1500cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |