Leírás
A Magnolia Daphne / Sárga virágú liliomfa, 2-3 m magas kompakt kúp alakú, lombhullató cserje. Virágai sárga, nagy 15-20 cm-es, serleg alakúak, enyhén illatosak, a levelek kihajtásával egy időben nyílnak.
A kert napos vagy félárnyékos részbe, humuszban és tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő, lehetőleg savanyú kémhatású talajba ültessük. Meszes talajba ültetve a levelek előbb sárgulni kezdenek, majd a növény elpusztul.
Teljesen télálló, ellenálló fajta. Napos, vagy félárnyékos, szélcsendes, védett helyet kedvelik. A magnólia fa vagy más néven liliomfa az egyik legszebb tavasszal nyíló díszfa, amely hatalmas sárga virágaival már messziről vonzzák a tekintetet.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |