Leírás
A Magnolia Black Beauty / Sötétlila virágú Liliomfa, 3-4 m magas kúp alakú, lombhullató cserje. Virága sötétlila, a szirmok belső oldala krémfehér, hosszúkás alakúak, enyhén illatosak, a levelek kihajtásával egy időben nyílnak.
A kert napos vagy félárnyékos részbe, humuszban és tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő, lehetőleg savanyú kémhatású talajba ültessük. Meszes talajba ültetve a levelek előbb sárgulni kezdenek, majd a növény elpusztul.
Teljesen télálló, ellenálló fajta. Napos, vagy félárnyékos, szélcsendes, védett helyet kedvelik. A magnólia fa vagy más néven liliomfa az egyik legszebb tavasszal nyíló díszfa, amely hatalmas bíborpiros virágaival már messziről vonzzák a tekintetet.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |