A Magnolia Acuminata x Denudata Butterflies / Sárga virágú liliomfa egy közepes termetű, 4–6 méterre növő, különlegesen szép sárga virágú liliomfa-hibrid. Kora tavasszal, még lombfakadás előtt hozza nagy, felálló, élénk kanárisárga, illatos virágait, amelyek úgy állnak az ágakon, mintha sárga pillangók ülnének rajtuk – innen a neve. Formája fiatalon karcsú, idővel szélesedő, rendezett koronájú fa. A jó vízáteresztő, enyhén savanyú talajt és a napos vagy félárnyékos helyet kedveli, a pangó vizet nem tűri. Télállósága kiváló, USDA 4–8, így akár –30 °C-ot is kibír. Metszést alig igényel, és egyik legmegbízhatóbban virágzó sárga magnóliafajta.
Leírás
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 500cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |