Leírás
A Lythrum salicaria / Réti füzény, Fűszerű 1-1,5 méter magas, terjedő tövű, vízi, mocsári, évelő növény. 10-40 cm magas virágzata bíborvörös virágokból áll. Virágzási ideje nagyon hosszú, júniustól-szeptemberig tart.
Napos vagy félárnyékos helyre ültessük. Félárnyékos részen a partra is ültethetjük, ekkor azonban rendszeres öntözést igényel. Tűri az állandó vízborítást. Ha a hajtáscsúcsokat visszacsípjük, tömöttebb bokrokat növeszt.
Ajánlott vízmélység: 0-10 cm
A kifejlett növény magassága: 60-100 cm
Vízinövényként 0-10 cm vízmélységbe, vagy évelőágyakba, nedvesebb helyekre is ültethető.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Szeptember |
| Vízigény: | Vízigényes |
| Ajánlott vízmélység cm | 10cm |
| Növény várható magassága cm | 70cm |
| Növény várható szélessége cm | 120cm |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |