Leírás
A Lonicera nitida Silver Beauty / Fehér tarka levelű mirtuszlonc, 0,5-0,8 m magas, elterülő növekedésű, örökzöld cserje. Fényes zöld levelek, fehér szegéllyel. Alakja kezdetben mereven felálló, sűrű ágú, csúcsa és az oldalhajtások elegánsan ívesen bókolók. Illatos, szép fehér virágai május-júniusban nyílnak.
Közepes vízigényű, a normál csapadékmennyiség elegendő számára. Üde, tápdús talajban fejlődik szépen. Napos és árnyékos helyen is megél. Virágai fehérek, illatosak. Termése lila bogyó, melyet elfed a lomb. Védett helyen örökzöld, hidegebb teleken a lombját elveszítheti.
Talajtakarásra, vagy alacsony nyírott sövénynek kiváló!
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 80cm |
| Növény várható szélessége cm | 80cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |