Leírás
A Kerria japonica / Boglárkacserje, széles növésű, 1,5-2 méter magas lombhullató cserje. Sárga virágai április végén májusban nyílnak. Vesszői és fűrészes szélű levelei egyaránt világoszöld színűek.
Közepes igényű, a szélsőségek kivételével mindenhol kielégítően fejlődik, napon és félárnyékban egyaránt.
Cserjecsoportokba, de sövénynek is használható. Metszést jól tűri.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |