Leírás
A Heptacodium miconioides / Hétfiúvirágcserje, egy 6-8 m magas lombhullató nagy cserje vagy kis fa. A törzs kérge papírszerű és vékony, világos barna színű, csíkokban vagy lapokban hámlik. Szeptembertől nyílnak illatos fehér virágai. Amikor a fehér szirmok lehullottak, a kelyhek mélyvörös, kiterjedt lebenyekké fejlődnek, amelyek novemberig fennmaradnak.
A növény lényegében nem igényel törődést. Nem válogatós a talajjal kapcsolatban, bár nagyra értékeli a rendszeres nedvességet és a jó vízelvezetést. Nem igényel különösebb metszést, bár tetszés szerint metszheti vagy nevelheti. Ha mégis metszi, tél végén vagy kora tavasszal, mivel a virágbimbók röviddel a növény levele után kezdenek kikelni.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Szeptember-Október |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 8cm |
| Növény várható szélessége cm | 4cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |