Leírás
A Citrus paradisi Pompelmo / Grapefruit, alacsony termetű örökzöld fa, amely ehető nagy kerek, halványsárga, zamatos, enyhén keserű és savanyú gyümölcsöket érlel. Levelei sötétzöld és hosszúkásak. Ez az egyik legnagyobb gyümölcsű a citrusfélék között. Illatos nagy fehér virágai egyesével vagy csokorba egész évben nyílnak.
Közepesen nehéz vályogos földjéhez, keverjünk bőséges mennyiségű komposztot és homokot hozzá. Napos részen tartsuk. A pangó víz gyökérrothadáshoz, majd a növény halálához vezethet. A téli lombhullás, egy természetes folyamat. Teleltetéskor, minél alacsonyabb a téli hőmérséklet annál csekélyebb fényviszonyok elegendőek.
Nálunk csak dézsás növényként nevelhető. Metszeni bármikor lehet. Átültetni tavasszal, 2-3 évente szükséges.
Paraméterek
| Érési idő: | Május vége Június eleje |
| Gyümölcs | Mediterrán gyümölcsök |
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Február-Március |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 60cm |
| Növény várható szélessége cm | 20cm |
| Télállósági zőna | 9b -3.9 °C |