Leírás
A Hypericum olympicum / Olimposzi orbáncfű, alacsony lombhullató díszcserje. Magassága 25-30 cm. Közepes növekedési eréllyel rendelkezik. Leginkább a virágzata miatt ültetett díszcserje.
Virágai sárga színűek. Júniustól szeptemberig virágzik. Semlegeshez közeli kémhatású talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen.
A kert napos részére ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Szeptember |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 30cm |
| Növény várható szélessége cm | 30cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |