Leírás
A Hypericum inodorum / Orbáncfű, szabálytalan formájú díszcserje, amely a kertépítésben nyíratlan sövény tagjaként éppúgy megfelelhet, mint szoliter, magányosan álló növényként. Magassága 60-80 cm. Közepes növekedési eréllyel rendelkezik. Leginkább a virágzata és termései miatt ültetett díszcserje.
Virágai sárga színűek. Júniustól szeptemberig virágzik. Terméseinek színe bordó. Semlegeshez közeli kémhatású talajokon könnyen nevelhető. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen.
A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Félörökzöld, enyhébb teleken lombját megtartja.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Szeptember |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 80cm |
| Növény várható szélessége cm | 80cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |