Leírás
A Hydrangea paniculata Limelight / Bugás hortenzia, 1,8-2,5 méter magas, felfelé törekvő lombhullató cserje. Augusztustól októberig hozza nagy, karcsú, kúpos virágait, melyek kezdetben zöldek, később fehéresek lesznek. Levelei nagy, élénkzöldek.
Üde, mészmentes talajba, de elviseli a meszes talajt is. Napra, de félárnyékba is ültethető.
Évelőágyakba csoportosan, vagy szoliternek ültethető.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Július-Szeptember |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 250cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |