Leírás
A Hydrangea paniculata Grandiflora / Bugás hortenzia, 1,5-2 méter magas, felfelé törekvő lombhullató cserje. Júniusban hozza kúp alakú krémszínű és fehér virágait, melyek őszre rózsaszínűek lesznek. Levelei nagy, élénkzöldek, fogazott szélűek.
Üde, mészmentes talajba, de elviseli a meszes talajt is. Napra, de félárnyékba is ültethető. Csak virágzás után szabad metszeni.
Évelőágyakba csoportosan, vagy szoliternek ültethető.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Szeptember |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |