Leírás
A Hydrangea anomala subspecies petiolaris / Kúszó hortenzia, 9-12 méter magas, Oroszország távolkeleti részén, Koreában és Japánban honos kúszónövény. Levelei nagyok, sötétzöldek, fehér virágai nyáron nyílnak. Június-júliusban, nyílnak a lapos bogernyőbe rendeződött apró, illatos, fehér virágok, melyek vonzzák a méheket.
Napos, félárnyékos fekvést és folyamatosan nyirkos, tápanyagban gazdag talajt igényel. A kúszó hortenzia még számára kedvező körülmények között is lassan alkalmazkodik a környezethez, ezért ez idő alatt viszonylag lassan fejlődik.Metszeni nem kell, de az első virágzásra több évet kell várni. Betegségekkel és kártevőkkel szemben viszonylag ellenálló.
Falak, kerítések befuttatására, lugasok kialakítására alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 100cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |