Leírás
A Hedera helix Sagittifolia / Szeldelt levelű borostyán, 1-3 m magasra kúszó, vagy a talajtakaró, közepes növekedésű, örökzöld fajta. Sötétzöld levelei szeldeltek. Szeptemberben nyíló, virágok zöldessárgák. A termés gömbölyű, fekete bogyó, a virágzást követő évben jelennek meg. Kapaszkodó gyökereivel, melyek a hajtások végén fejlődnek, fára, kerítésre, falra is felfut, de talajtakarónak is kiváló.
Jó vízáteresztő képességű, tápanyagdús talajban, fejlődik legszebben. Félárnyékos, helyet igényel, de elviseli a teljes napot is. Talajban nem válogatós. Közepes vízigényű.
Talajtakarónak, falak, épületek befuttatására alkalmas. Szeldelt levelével díszít.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Szeptember-Október |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |