Leírás
A Hedera helix Arborescens / Erdei borostyán, 1-2 m magasra növő, cserje habitusú, intenzív növekedésű, örökzöld fajta. Levelei tojásdadok, kihegyezett csúcsúak, ép szélűek, márványos erezetűek. Gömb alakú virágzatban szeptemberben virágzik, feketés lila bogyói áprilisban érnek.
Jó vízáteresztő képességű, tápanyagdús talajban, fejlődik legszebben. Napos, helyet igényel, de elviseli a félárnyékot is. Talajban nem válogatós. Közepes vízigényű. Félárnyékban kúszó habitust vesz fel.
Talajtakarónak, falak, épületek befuttatására alkalmas. Szoliter bokornak is alkalmas, napos helyen.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Szeptember-Október |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |