Leírás
A Hedera algeriensis Gloire de Marengo / Tarka levelű kanári szigeteki borostyán, 3-4 m magasra kúszó, vagy a talajtakaró, intenzív növekedésű, örökzöld fajta. Nagyméretű levelei fehér-tarkák, igen dekoratívak. Virágai szeptemberben nyílnak, világoszöldek. Kapaszkodó gyökereivel, melyek a hajtások végén fejlődnek, fára, kerítésre, falra is felfut, de talajtakarónak is kiváló.
Jó vízáteresztő képességű, tápanyagdús talajban, fejlődik legszebben. Félárnyékos, télen védett helyet igényel, de elviseli a teljes napot is. Talajban nem válogatós. Közepes vízigényű. Kissé fagyérzékeny, ezért védett helyre ültessük.
Fehér tarka leveleivel télen nyáron díszít. Talajtakarónak, falak, épületek befuttatására alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Szeptember-Október |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |