Leírás
A Hebe ochracea james stirling / Veronikacserje, 0,4-0,6 m magas, alacsony törpecserje. Örökzöld, olajzöld, talajhoz simuló ciprusos pikkelylevelek. Fehér virágai a nyár elején jelennek meg.
Télen takarással védjük a kemény fagyok ellen. Napos vagy félárnyékos helyre ültethetők. Rendszeres öntözést, savanyú, jó vízelvezetésű talajt igényelnek.
Cserepes növényként, erkélyen, teraszon, kertben, sziklakertben.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 60cm |
| Növény várható szélessége cm | 60cm |
| Télállósági zőna | 6b -20.6 °C |