Ginkgo biloba Blagon / Oszlopos páfrányfenyő

Elérhetőség: Jelenleg nem kapható
Név: Ginkgo biloba / Páfrányfenyő
Kiszerelés: Konténer 10L

A Ginkgo biloba Blagon / Oszlopos páfrányfenyő, 15-20 m magas, meredeken emelkedő főágakkal. A gallyak világosbarnák és simák, az érett kéreg szürkésbarna és idősebb korban mélyen barázdált. A tipikus legyező alakú levelek. Legfeljebb 10 cm hosszúak és szélesek. Ősszel a levelek aranysárgává válnak.

Kedveli a félnedves talajt és a sok fényt. Jól él a puha, jó vízelvezetésű, homokos földben. De nem túl válogatós a talaj típusát illetően, megfelel neki a lúgos és savas talaj egyaránt. Nem sínyli meg a sós környezetet, sem a városi szennyezett levegőt, sem a forróságot.

Sorfának szűkebb utcákra, vagy szoliternek.