Leírás
A Fraxinus ornus / Virágos kőris, 6-8 m is megnövő, Törzse szabálytalan alakú, általában görbe, szétágazó, gyakran egész alacsonyan villásodik. Lombozata laza, szabálytalan. Májusban, lombfakadás idején hozza illatos, bugába tömörülten, krémfehér virágait.
Nem igényes, a városi klímát is tűri, napos, meleg fekvést, laza talajokat kedvel. A talaj ph tartalmára nem igényes, száraz, meszes helyre való.
Őszi lombja a sárgától a liláig sokféle színárnyalatban pompázik. Ha azt szeretnénk, hogy ne nőjön magasra, pár évente a koronáját radikálisan vágjuk vissza.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Április-Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága m | 8m |
| Növény várható szélessége m | 5m |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |