Leírás
Az Exochorda racemosa / Fürtös gyöngycserje, 2,5-3 méter magas, Kínából származó lombhullató cserje. Virágai ötszirmúak, hófehérek, csoportosan 6-10 virágból álló fürtökben, májusban nyílnak a vesszőin. A levelek színe üde zöld, a fonáki oldal világoszöld. Igen mutatós a termése. Az öt tüsző kemény, papsapkára emlékeztető, 5 bordájú, tokszerű terméscsoportot alkot.
Átlagos talajviszonyok között, gyakorlatilag mindenhol megél. A kert napos részébe ültessük, de a félárnyékos hely is még megfelelő számára.
A termések sokáig díszlenek, a virágkötők előszeretettel alkalmazzák alkotásaikban. Szoliternek, cserjecsoportokba ültessük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |