Leírás
Az Euonymus japonicus Green spire / Oszlopos japán kecskerágó, 1-1,5m magas, sűrű, felfelé törő ágrendszerű, örökzöld cserje. Levelei sötét zöldek, fényesek, oválisak, a levélszél pedig fogazott. Virágai zöldesfehérek, nyár elején, júniusban nyílnak.
Kissé meszes talajt kimondottan szereti. Napon félárnyékban egyaránt megél. A hosszan tartó száraz, nyári forróságban érdemes gyakrabban öntözni, hogy fejlődése zavartalan legyen. Fiatalon kissé fagyérzékeny, ezért takarást igényel.
Alacsony sövénynek, kis helyen szoliternek javasolt.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 50cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |