Leírás
Az Euonymus fortunei Emerald Gaiety / Fehértarka kúszó kecskerágó, 0,5 méteres örökzöld törpecserje, levelei fehér szegélyűek, ősszel kissé rózsaszínesek lesznek. Ágai a talajon szétterülnek. Örökzöld levelei 1–2 cm-es, széles tojásdad alakúak.
Átlagos kerti talajba való növény, napos fekvésbe ültessük. Lassúbb növekedésű, mint a hozzá hasonló - szintén fehértarka levelű - Variegata fajta. Átlagos öntözést igényel.
Talajtakarónak ültessük, esetleg edényben is nevelhetjük.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 50cm |
| Növény várható szélessége cm | 100cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |