Leírás
A Deutzia scabra codsall pink / Gyöngyvirágcserje rózsaszín, 2-3 m magas, dekoratív, lombhullató cserje. Rózsaszín, telt virágai május - júniusban nagy tömegben nyílnak. A legdúsabb virágzás teljes napos fekvésben várható.
Bármilyen talajon (laza, kötött) megél. A teljes napfényt részesíti előnyben, de a félárnyékot is elviseli. A szárazságot jól tűri, de a fiatal növényeket, különös nyáron, rendszeresen öntözzük. A felkopaszodás megelőzésére érdemes legalább évente egy alkalommal metszeni.
Szoliternek, gyepbe ültetve, vagy cserjecsoportba kitűnő.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |