Leírás
A Cytisus scoparius crimson king / Bíborvörös zanót egy 1,5–2 méter magasra és szélesre növő, felfelé törekvő, seprűszerű díszcserje. Legfőbb dísze a május-júniusban nyíló, tömeges, mélyvörös pillangós virágzata, amely szinte teljesen elborítja a zöld, vesszőszerű szárakat.
Helyigényét tekintve kizárólag a tűző napos fekvést és a jó vízelvezetésű, akár homokos, sovány talajt kedveli; a pangó vizet nem bírja. Metszése kritikus: minden évben, közvetlenül a virágzás után kell a zöld hajtásokat visszavágni, hogy elkerüljük a felkopaszodást, de az idős, fás részekbe soha ne vágjunk bele. Szárazságtűrő, de mérgező növény, amely az átültetést rosszul viseli, ezért végleges helyre érdemes telepíteni.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május |
| Vízigény: | Szárazságtűrő |
| Növény várható magassága cm | 150cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 5b -26.1 °C |