Leírás
A Crataegus laevigata Paul s Scarlet / Pirosvirágú galagonya, 3-5 méter magas, kistermetű, lombhullató díszfa. Koronája gömbölyded. Kárminpiros, telt virágai májusban nyílnak. Termése apró és piros, több galagonyához képest jelentéktelenebb. Levele apró, 3-5 karéjos, zöld.
Talajban nem válogat, napos, meleg fekvést kedvel. Közepes vízigényű, teljesen télálló. Jó várostűrő. A meszes talajokat is tűri. Tápanyaggal jól ellátott helyen egyenletesen fejlődik és dús virágzással hálálja meg.
Házikertek, parkok kedvelt növénye. Szoliternek ültessük. Szűk utcák, légvezetékek alatti területek, fásítására alkalmas. A galagonyák között talán a legkedveltebb változat.
Fontos tudnivaló szabadgyökeres növényeinkről
A szabadgyökeres növények érzékenyebbek az ültetési és gondozási körülményekre, ezért eredési arányuk statisztikailag alacsonyabb lehet, mint a konténeres vagy földlabdás fáké. Az ültetés utáni siker számos külső tényezőtől függ, így az esetlegesen meg nem eredt növényekért felelősséget nem tudunk vállalni. Kérjük, az átvételkor észlelt hibákat haladéktalanul jelezze, a későbbi reklamációkat nem tudjuk elfogadni.
Köszönjük megértésüket!
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága m | 5m |
| Növény várható szélessége m | 3m |
| Télállósági zőna | 3a -40 °C |