Leírás
A Cotoneaster hybrid Bella / Szőnyeg madárbirs Bella, 0,3-0,4 m magas, talajon elfekvő, lassú növekedésű cserje. Lombja hosszúkás tojásdad (2-3 cm) örökzöld levelekből áll. Apró fehér virágait május júniusban hozza. Termése sötétpiros bogyók.
Teljes napra vagy félárnyékba ültessük. Tolerálja az összes talajtípust. Közepes vízigényű, de jól bírja a szárazságot is.
Ideális virágzó cserje agyagos talajokra. Talajtakarónak, rézsű takarására alkalmas.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 40cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |