Leírás
A Cotoneaster congestus / Havasi madárbirs, alacsony, legfeljebb 20 cm magasra fejlődik. Apró levelei örökzöldek, fakózöld színűek és matt felületűek. Apró, fehér virágai jelentéktelenek, de élénkpiros terméseivel sokáig díszít.
A kert napos, vagy félárnyékos részére ültessük. Semlegeshez közeli kémhatású talajokon könnyen nevelhető. Jó szárazságtűrő, de a hosszan tartó száraz időszakban öntözni szükséges. Közepes vízigényű növény. Sziklakertbe is ültethető. Talajtakaró.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Örökzöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 20cm |
| Növény várható szélessége cm | 200cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |