Leírás
A Cotinus coggygria Royal Purple / Bíbor cserszömörce, 3,5-4,5 m magas, nagy termetű, igen látványos, sötét lilásvörös levelű bokor. Lombja kihajtástól lombhullásig megtartja szép színét. Júniusi virágzását követően vattacukorszerű, hatalmas lilásrózsaszínű terméspamacsok díszítik.
A meleg, nedves, de jó vízelvezetésű talajokat, meszes helyeket kedveli.
Vattacukor alakú virágzatával és vörös színű leveleivel értékes színfoltja egész szezonban a díszkerteknek. Rendkívül impozáns szoliter növény a bordó levelű cserszömörce.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Bordó |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Június-Július |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 400cm |
| Télállósági zőna | 4b -31.7 °C |