Leírás
Corylus avellana Nagy bőtermő / Nagy bőtermő étkezési mogyoró egy közepesen gyenge növekedési tulajdonságokkal rendelkező mogyorófajta. A korona fiatal korban felfelé törekvő, később szétterülő.
Virágzása korai, és szükséges mellé egy olyan növény telepítése, amely pollenként szolgál, hogy biztosítsuk a sikeres szél általi beporzást. Más fajtájú mogyorók sikeresen porozzák. A termés érési ideje szeptember végétől október elejéig tart.
A termések négyszögletesek, rövidek, ritkán kissé hegyesek. A kemény héj közepesbarna és csíkozott, míg a pajzsrésze lapos. A kupacs sűrűn hasogatott és túlér a makkon. A magbél aránya a héjhoz viszonyítva 50%.
A fajta előnye, hogy korán termőre fordul továbbá rendszeresen és bőven terem.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágzási idő | Február-Március |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 500cm |
| Növény várható szélessége cm | 500cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |