Leírás
A Corylus avellana Contorta Csavart mogyoró, 2-3 méter magas, lassan növő, lombhullató bokor, különleges csavart ágrendszerrel. Levelei zöldek. Tavasszal, lombfakadás előtt virágzik február-márciusban.
Napos vagy félárnyékos fekvést, jó vízáteresztő képességű, lúgos vagy semleges kémhatású talajt igényel. A csavart változat többnyire nem terem.
Különleges, csavarodott ágai miatt szoliterként ültetik.
Paraméterek
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágzási idő | Február-Március |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 250cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |