Leírás
A Cornus florida Rainbow / Virágos som, 3-4m magas lombhullató bokor vagy kis méretű fa. Májustól júniusig hozza fehér virágait. Levelei zöldek, arany sárga szegéllyel, ősszel rózsaszín és piros, napfényben teljesen vörössé válnak enyhén hullámos szélűek. Ősszel kárminpirosra színeződnek. Termése rózsaszín színű, a madarak szívesen fogyasztják.
Átlagos, szervesanyagban gazdag, közepes nedvességtartalmú, jó vízelvezetésű talajokon, teljes napfénytől félárnyékig.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 400cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 4a -34.4 °C |