Leírás
A Cornus controversa Variegata / Pagoda som, vagy emeletes som.4-8m magas.Májustól júniusig hozza fehér virágait. Közepes méretű, lombhullató fa, jellegzetes vízszintes elágazással. Levelei zöldek, szélükön krém-fehér sávval. Kora nyáron virágzik, fehér virágai csoportosan nyílnak, termése kékes fekete színű, a madarak szívesen fogyasztják.
Savanyú, szervesanyagban gazdag, közepes nedvességtartalmú, jó vízelvezetésű talajokon, teljes napfénytől félárnyékig.
Paraméterek
| Helyigény | Napos / Félárnyék |
| Lomb szín | Tarka |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Június |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 8cm |
| Növény várható szélessége cm | 5cm |
| Télállósági zőna | 5b -26.1 °C |