Leírás
A Clematis montana Rubens / Klemátisz Rubens, hegy iszalag, 5-6 m magasra, kúszó, lombhullató díszcserje. Rózsaszín, illatos virágait, május-júniusban, nagy tömegben hozza. Erős, gyorsan fejlődő növény a hegyi iszalag.
Párás, félárnyékos környezetet, tápanyagdús laza, nyirkos talajt igényel. A növénynek támasztékra van szüksége. Kapaszkodáshoz, nem a szárát, hanem csavarodó levélnyelveit használja.
Lugasra, kerítésekre futtatható. Talajtakarónak is kiváló.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Augusztus |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 500cm |
| Növény várható szélessége cm | 300cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |