Leírás
A Clematis Gladys Picard / Klemátisz Iszalag fehér virágú, 3-4 m magasra, kúszó, lombhullató díszcserje. Fehér, nagy virágainak átmérője 12-20 cm, június-augusztusban, nagy tömegben hozza. Erős, gyorsan fejlődő növény a nagy virágú klemátisz.
Párás, félárnyékos környezetet, tápanyagdús laza, nyirkos talajt igényel. A növénynek támasztékra van szüksége. Kapaszkodáshoz, nem a szárát, hanem csavarodó levélnyelveit használja.
Lugasra, kerítésekre futtatható. Talajtakarónak is kiváló. A növény minden része mérgező, lenyelése bőrirritációt okozhat, vagy allergiás reakció.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Augusztus |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 300cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 6a -23.3 °C |