Leírás
A Clematis Ashva / Klemátisz Iszalag kék virágú, 2-3 m magasra, kúszó, lombhullató díszcserje. Kék, lila csíkkal közepes virágainak átmérője 5-8 cm, május-augusztusban, nagy tömegben hozza. Erős, gyorsan fejlődő növény a közepes virágú klemátisz.
Párás, félárnyékos környezetet, tápanyagdús laza, nyirkos talajt igényel. A növénynek támasztékra van szüksége. Kapaszkodáshoz, nem a szárát, hanem csavarodó levélnyelveit használja.
Lugasra, kerítésekre futtatható. Talajtakarónak is kiváló. A növény minden része mérgező, lenyelése bőrirritációt okozhat, vagy allergiás reakció.
Paraméterek
| Helyigény | Félárnyék |
| Lomb szín | Zöld |
| Lombozat | Lombhullató |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Május-Augusztus |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 250cm |
| Növény várható szélessége cm | 120cm |
| Télállósági zőna | 5a -28.9 °C |