Leírás
A Citrus medica Cedro / Óriás citrom, alacsony termetű örökzöld fa, fiatal ágai vöröses vagy lilás, a levelek akár 20 cm-t nagyok. Gyümölcse nagy, több mint 2 kg, 20-30 cm-es, halványsárga, ovális. Virágai 3-12-es csoportokban nőnek, és nagyon illatosak. Különlegessége az óriás termése.
Közepesen nehéz vályogos földjéhez, keverjünk bőséges mennyiségű komposztot és homokot hozzá. Napos részen tartsuk. A pangó víz gyökérrothadáshoz, majd a növény halálához vezethet. A téli lombhullás, egy természetes folyamat. Teleltetéskor, minél alacsonyabb a téli hőmérséklet annál csekélyebb fényviszonyok elegendőek.
Nálunk csak dézsás növényként nevelhető. Metszeni bármikor lehet. Átültetni tavasszal, 2-3 évente szükséges.
Paraméterek
| Érési idő: | Július vége Augusztus közepe |
| Gyümölcs | Mediterrán gyümölcsök |
| Helyigény | Napos |
| Lomb szín | Zöld |
| Virágszín | |
| Virágzási idő | Március-Április |
| Vízigény: | Közepes vízigényű |
| Növény várható magassága cm | 200cm |
| Növény várható szélessége cm | 150cm |
| Télállósági zőna | 9b -3.9 °C |